Pregleda: 2084

Učešće stonotenisera Spartaka na turniru u Zagrebu

21.05.2013. u 10:37h
Izvor: Stonoteniski klub "Spartak"

Stolnoteniski savez Zagreba je od 17.05.-19.05.2013.god. organizovao Otvoreno međunarodno prvenstvo Zagreba u stolnom tenisu za juniore i kadete - 60. „ZAGIPING" u "Domu športova" u Zagrebu. Na turniru je uzelo užešće preko 900 takmičara iz čak 21 države.

Među mnogobrojnim mladim stonoteniserima iz Srbije takmičio se i Aleksandar Čokić, mladi stonoteniser STK "Spartak"-a, u ekipnoj i pojedinačnoj konkurenciji.

U pojedinačnoj konkurenciji, Čokić je od prijavljenih 194 igrača u kategoriji do 10 godina (najmlađi kadeti) ostvario plasman 17.-32. mesta izgubivši meč sa Talijanom Cicchiti Alessandro 3:1.

U ekipnoj konkurenciji Aleksandar Čokić je sa igračem STK „Vojvodina" - Bačko Gradište, Ákos Benkő, igrao za ekipu „STK UNIREA Uzdin 1" i od ukupno 40 prijavljenih ekipa u kategoriji najmlađih kadeta (dečaci), zauzeo je 3. mesto, izgubivši polufinalni meč od ekipe „Hrvatska 1" (Leon Šantek - Zvonko Lovro) sa 3:2. Čokića je na turniru pratio trener Mirko Gavrilović.