Pregleda: 1919

Košarkašice Spartaka poražene od Vrbas Medele (83:56)

08.11.2014. u 22:08h
Košarkašice Spartaka u okviru 5. kola Prve lige gostovale su u Vrbasu ekipi Vrbas Medele i doživele još jedan poraz, ovaj put rezultatom 83:56, po četvrtinama 19:10, 25:16, 26:12 i 13:18. U narednom kolu ŽKK "Spartak" dočekuje ekipu Šapca.

Košarkašice Spartaka zabeležile su svoj četvrti poraz u sezoni protiv ekipe iz Vrbasa koja ima dijametralno suprotan učinak. Subotičanke su i u ovom kolu poražene visokom razlikom, iako su poslednju deonicu dobili sa +5. Konačan rezultat je bio 83:56 (19:10, 25:16, 26:12, 13:18).

Ekipa Vrbas Medele prvu opipljiviju prednost stekla je u finišu prve četvrtine kada je sa osam vezanih poena povela sa 16:6. Prednost je u finišu drugog perioda otišla na 20 razlike posle trojke Rajić (42:22). Serijom 18:0 sredinom treće četvrtine "Medene" su u 27. minutu povele sa 66:31 i razliku od 30-tak poena održavale do kraja meča.

U ekipi Spartaka najefikasnija je bila Vidaković sa 15 postignutih poena koja je imala i najveći indeks korisnosti, zatim slede Suturović sa 14 (odigrala 36 minuta meča), Stešević sa 7, Ivić i Vidaković Hadnađ postigle su po 5 poena, 4 je postigla Zlajić, Francišković 3, Škrbić 2 i Tulenčić 1. Ekipa Vrbas Medele bila je značajno uspešnija i u skokovima (45/23)

U narednom kolu ŽKK "Spartak" dočekuje ekipu Šapca.