Pregleda: 1191

Fudbal: Bačka 1901 poražena u Sakulama (2:0)

12.04.2021. u 13:39h
Bačka 1901 pretrpela je poraz u Sakulama. Borac je u nastavku meča postigao dva gola i rešio pitanje pobednika.

Fudbaleri Bačke 1901 poraženi su u Sakulama od Baorca sa 2:0 u 27. kolu Srpske lige, grupa Vojvodina. Posle izjednačene igre u prvom delu, domaćin je u nastavku bio bolji i sa dva gola stigao do trijumfa.

Otpočetka se igralo otvoreno, ali su u prvom poluvremenu mreže ostale mirne. Nastavak je doneo dinamičniju igru, ali i golove domaćeg tima. Posle nekoliko propuštenih prilika Borac je stigao do prednosti. Dašić je dobro centrirao, a Živkov zatresao mrežu Bačke za 1:0 . Mogli su Subotičani do izjednačenja, ali je Glišović za malo bio neprecizan. Sakuljani su prednost udvostručili u 75. minutu ponovo je Živkov bio precizan i ujedno postavio konačan rezultat susreta.

Borac – Bačka 1901 2:0 (0:0)
Živkov 49’, 75’

Borac: Kovačević, M.Marković (Janković), Šiškov, Zulfić, Đokić (Živkov), Juriša, Đorđević (V. Marković), Dašić, Vasović (A. Šušnjar), , Gavrilović, Javor (M. Šušnjar).

Bačka: Stajković, Dunjić, Đurović (Simić), Bjedov, Mezei, Anđić, Provči, Glišović, Krmar (Žiža), Ćulibrk, Kežman (Kostić).

U narednom kolu Bačka 1901 na svom terenu dočekuje Dinamo iz Pančeva. Meč se igra u sredu.